Den plný překvapení

21. 11. 2017

img_20171116_100929.jpgČtvrtek 16. listopadu byl ve znamení mnoha školních akcí. 8. ročníky se rozjely na již tradiční exkurzi do staré čističky odpadních vod v Praze –Bubenči. Dojmy z této návštěvy popsali někteří žáci takto: "instruktorka nás provázela celým podzemím. Jeho součástí byla i jedna tmavá a chladná místnost, kde se prý natáčelo několik známých filmů. Na další zastávce naší průzkumné výpravy nejen mě zaskočilo, že zaměstnanci v dřívějších dobách vybírali holýma rukama z odpadu hrubé nečistoty včetně třeba mrtvých zvířat... Celkově se mi čistička moooc líbila svou architekturou. Celá je z cihel, bez ostrých rohů, zvláštní až strašidelné schody.... A ta poslední místnost vypadala jako z Harryho Potera, když zabíjel Bazilišku.

Sedmičky a část devátého ročníku se vydala opačným směrem. Na sever do IQlandie v Liberci, kde pro ně byl zajištěn prp1190609.jpgogram Zkrocení energie /9. třída/ a Hravá voda /7. třídy/. Oba programy byly „silně“ interaktivní, takže nutily žáky pracovat, zapojit se i odpovídat na dotazy provázejících lektorů. Lze konstatovat, že v závěru obou programů byli žáci nadšeni a plni dojmů.

cimg5835.jpgA aby prvostupňovým žáčkům nebylo líto, že zůstali jen „ve školních“ lavicích, navštívil je Bovýsek – maskot firmy, která jim již druhý rok dodává ovoce a zeleninu v rámci projektu Ovoce do škol a letos k tomu připojila i dodávky školního mléka. cimg5832.jpgMaskot je potěšil a rozesmál, „přezkoušel“ ze znalostí domácího i exotického ovoce a rozdal malé dárečky.

Tak den před prodlouženým víkendem byl pro mnoho žáků nezapomenutelný.

Náhledy fotografií ze složky IQLANDIA Liberec