Dopravní soutěž

15. 4. 2018

fotografie3296-1-.jpgŠkolní kolo dopravní soutěže připravila jako v minulých letech  p. učitelka Strapková. Probíhalo tentokrát ve dvou dnech.  V úterý 10. dubna se žáci 1. i 2. stupně  seznamovali se základy první pomoci, s pravidly bezpečnosti na silnici a orientací na křižovatkách. Vše si pro své spolužáky připravili žáci 7. a 8. ročníků. Besedy byly spojeny i s praktickými ukázkami. Současně s instruktáží ve třídách proběhly i fotografie3308-1-.jpgsoutěže skupinek ve znalostech dopravních značek a křižovatek a také ve správném poskytování první pomoci.

Druhá část  soutěže - jízda zručnosti – proběhla ve čtvrtek. Ani tady nebyla nouze o napínavé okamžiky – i fotografie dokládají, s jakým zaujetím děti vytyčenou trať zdolávaly. Teď se ještě všichni těší na vyhodnocení fotografické soutěže "Jezdím bezpečně ".

cimg6213.jpgPoděkování si zaslouží organizátoři celé akce, žáci výše uvedených ročníků. Oni sami svou účast komentovali slovy: „Neradi se učíme, ale rádi učíme ostatní děti. Hodně jsme se dnes sami přiučili." A „Nejvíc se nám v úterý líbilo ve 4. třídě  a ve čtvrtek pak s jakým zájmem jezdili šesťáci."

Nejlepší žáci z 1. a 2. stupně vytvoří dvě čtyřčlenná družstva a budou naši školu reprezentovat v okresním kole této soutěže.

Náhledy fotografií ze složky Dopravní soutěž - jízda zručnosti