Jdi na obsah Jdi na menu

Exkurze ve společnosti THIMM

11. 6. 2018

         img_20180608_083654.jpgHlavní náplní předmětu Svět práce v 8. a 9. ročníku je příprava na volbu povolání. Žáci by si měli uvědomit své schopnosti a možnosti, zorientovat se na pracovním trhu, seznámit se s nabídkou dalšího vzdělávání a požadavky, které souvisí se studiem a pracovním uplatněním. Významným praktickým doplněním této teoretické výuky  jsou různé exkurze. Jedna z nich se konala v pátek 8.6. a pro žáky ji připravil důležitý místní zaměstnavatel, společnost THIMM.

     img_20180608_093249.jpg    Exkurze probíhala zajímavým interaktivním způsobem, protože žáci při ní využívali mobilní aplikace, které si předem stáhli do svých mobilních telefonů. Každá třída měla dva průvodce, kteří ji nejprve seznámili s výrobním programem a potom provedli vývojovým oddělením, dále automatizovaným provozem a ukázali měření v laboratoři. Žáci tak měli možnost vidět v praxi dodržování bezpečnostních pravidel (každý měl svou visačku a bezpečnostní vestu), požadavků na čistotu, důraz na ekologický provoz (recyklace – důsledné třídění všech odpadů), ale především si uvědomit význam vzdělání. Průvodci jim v praxi předvedli, co vše musí zaměstnanci umět – nestačí jen manuální zručnost, ale důležité jsou i technické a jazykové znalostiimg_20180608_091956.jpg

    Chtěli bychom touto cestou společnosti THIMM poděkovat za přípravu a realizaci zajímavé akce. Doufáme také, že přispěla ke zvýšení zájmu o studium technických oborů.