Kouzelné městečko

27. 4. 2018

Kouzelné městečko - aneb Přeměna odpadů

cimg6328.jpgJedná se o výzvu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, v níž oceňuje inspirativní projekty na využití druhotných surovin. Cílem soutěže je hledat nové cesty k šetrnému nakládání se zdroji surovin a jejich opětnému použití. Dejme šanci druhotným surovinám - tak zní výzva ministerstva.

Děti naší školní družiny se zapojily do kategorie určené základním školám. Námětem pro tuto kategorii je využití výrobků s ukončenou životností. A do jaké podoby  ztvárnily svůj nápad?

Postavily Kouzelné městečko, jímž protéká řeka, na níž plují loďky a rybáři chytají ryby. Nechybí park s klouzačkou a ohništěm, lze se projet na koni, vybouřit se ve skateparku, zahrát si fotbal na skvělém trávníku a pak si skočit do třpytivé

cimg6336.jpg       cimg6333.jpg

vody koupaliště. Kdo chce na výlet, v půjčovně má k dispozici elektrokola. Pokud vás sportování ucimg6335.jpgnaví, zajdete se občerstvit do stánku s kebabem nebo si dáte velkou zmrzlinu v místní cukrárně. Samozřejmě v městečku nechybí silnice vyrobená z petlahví, plechovek a krabiček od nápojů. Ani na benzínku děti nezapomněly a využily několik krabiček a kelímků od smetany. A komu auto nestačí, má k dispozici i letadlo z lahvičky s funkční vrtulí na baterku. Vše je vyrobeno z materiálu, který své poslání již splnil a nyní se stává odpadem.... I lidé a zvířátka jsou z korkových zátek...

Tak vítejte v našem Kouzelném městečku.

cimg6341.jpg