Jdi na obsah Jdi na menu

Přelom září a října ve znamení zajímavých akcí

9. 10. 2017

         Na poslední zářijový den připravili žákyně a žáci 9. B Den jazyků pro prvňáčky. V hodinovém programu přiblížili dětem, jakými jazyky hovoří naši sousedé v Evropě. Využili k tomu známé postavičky z animovaných filmů – včelku Máju, Bolka a Lolka, ovčáka Juru, děvčátko Gitu ze zahrady v Rakousku, vlka a zajíce – a nechali děti chvíli poslouchat, jak mluví tyto postavičky v národním jazyce ve své rodné zemi. Prvňáčkové pak ke každé pohádkové postavičce složili puzzle vlajky příslušné země.

img_1900.jpg        O tři dny později strávili příjemné podzimní dopoledne žákyně a žáci 7. tříd v centru     Prahy. Vypravili se na divadelní představení Lakomá Barka do divadla ABC. Před představením si stačili prohlédnout zajímavá místa v pražské Lucerně a potom hurá do divadla. Při představení plném humoru a písniček se pobavili a zasmáli. Po představení zbylo trochu času i na nezbytné občerstvení a pak již honem na vlak směr Všetaty. I tento výlet sklidil velký úspěch a přání brzkého opakování.

 

          A do třetice - pátek a Branný den. Všichni byli rozděleni do 25 družstev. V každém byli zastoupeni žáci všech tříd, vedoucím byl vždy deváťák. Na družstva čekalo 8 soutěžních stanovišť rozmístěných  na školním hřišti, u myslivecké chaty, na Cecemínské stráni a směrem k staré vodárně. Na soutěžící čekaly rozmanité úkoly - hod granátem na cíl, topografie a orientace v terénu, překážková dráha, paintballová střelnice, otázky o bezpečnosti silničního provozu, poskytování 1. pomoci včetně masáže srdce pro ty starší a další. S trasou i otázkami se družstva "poprala" statečně a bylo až dojemné, jak si navzájem pomáhali, ti starší se starali o ty úplně nejmladší, aby co nejlépe překonali všechna úskalí trati. Ve škole družstva čekal doprovodný program. O každé stanoviště byl obrovský zájem - počínaje tělocvičnou, kde si žáci zkoušeli speciální brýle simulující situaci po požití určitého množství návykových látek, přes stánek celní správy s ukázkami zabaveného zboží a perfektním komentářem o práci této organizace, ukázky měření radiace, práce vojenských lékařů na misích Armády ČR až po ukázky hasičské techniky současné i té historické v prostorách hasičského muzea. Organizace díky pečlivé přípravě tělocvikářů a obětavé práci většiny vyučujících klapla na jedničku, takže krátce po 12. hodině mohl být Branný den zakončen vyhlášením vítězů. Není ani tak důležité, které z pětadvaceti družstev vyhrálo, i když zisk 70 bodů vítězů z 80 možných je úctyhodný, mnohem hřejivější je poznání, že si takto náročný den dovedeme zorganizovat a zajistit sami, že děti se k sobě chovaly navzájem skvěle, pomáhaly si, že se v nich probudilo kamarádství, vzájemná pomoc, soudržnost, pohybovaly se venku, ukázaly, co umí a hlavně - bavilo je to.

cimg5711.jpg                    cimg5724.jpg

cimg5741.jpg                   cimg5736.jpg

cimg5733.jpg                   cimg5727.jpg

cimg5752.jpg                  cimg5756.jpg

 

    Poděkování všem, kdo se podíleli na zajištění všech těchto akcí.

                                                                                                        vedení školy

 

Náhledy fotografií ze složky Branný den ve fotografiích