Jdi na obsah Jdi na menu

Soutěže, soutěže, soutěže

16. 5. 2019

     Soutěže, soutěže, soutěže...

      Na konci dubna jsme květen nazvali měsícem zajímavých akcí. Podle plánu na děti čekala řada exkurzí, výletů, návštěv divadelních představení, přednášek… A to nikdo netušil, do jakých soutěží simg-20190506-wa0005.jpge ještě naši žáci zapojí a jak budou úspěšní.

      Tři vítězné posádky školního kola Helpík se účastnily krajského kola v Praze. A výsledek – 19., 7. a 3. místo a účast této dvojčlenné posádky v celostátním kole, které se kimg-20190506-wa0004.jpgoná 25. května ve Velkých Losinách. Není to poprvé, kdy naši žáci postoupili až do celostátního kola, takže jejich doprovod – paní vychovatelka Jirsová – již tak trochu ví, co je čeká… Dlouhá, únavná cesta vlakem, večer noční etapa, kdy s čelovkou budou zachraňovat zraněné, a ráno hlavní soutěž. Po ní kolem 14. hodiny slavnostní ukončení a opět ta dlouhá cesta domů. Určitě bude radostnější, bude-li je hřát hezké umístění.

img-20190506-wa0000.jpg

p1010112.jpg     Další soutěží je kuchařská Zdravá 5. Její letošní motto: Udělej radost jídlem, jehož součástí bude bylinka. Tříčlenná družstva měla připravit zdravou svačinku pro 4 osoby, jejíž součástí musí být bylinky. Svačinku pak někomu darovat. Z naší družiny se do soutěže zapojilo celkem 5 týmů a svačinka jednoho z nich – Šéfkuchaříků – odbornou porotu tak zp1010126.jpgaujala, že postoupili do celostátního finále. A protože svou zdravou svačinku – pizzu Všetatku – darovali paní ředitelce, bude je paní ředitelka doprovázet i ve finále v Praze. A určitě nejen ona jim bude fandit a držet palce, určitě se přidáte i vy. A ve stejný den, tedy 25. května, fanděte i týmu, který bude soutěžit ve finále Helpíkova poháru…

         Kromě Zdravé 5 se děti z družiny zapojily i do soutěže ministerstva průmyslu a obchodu Přeměna odpadů na zdroje. Soutěž je zaměřena na kreativní využití výrobků s ukončenou životností. Naše děti z nasbíraných odpadů vytvořily img_20190414_143046.jpgZOO Všetaty. Je v ní pokladna i otáčivý turniket, terárium, papoušci, žirafy i sloni, krokodýli, tučňáci, medvědi, řeka, kabinková lanovka, cukrárna i občerstvení, dětské hřiště s odpočinkovým koutkem, ohništěm i jezírkem… Práce se dětem moc a moc líbila a bavila je. Teď jen doufají, že „jejich ZOO“ se bude líbit i odborné porotě. Nebylo by vůbec špatné, kdyby dopadly stejně jako s Kouzelným městečkem, vzpomínáte?

bez-nazvu2.png    Pozadu se zajímavými akcemi nezůstal ani žákovský parlament. Jejich projekt „Díváme se z výšky“ se uskutečnil v pátek 3. května. Žáci 2. stupně se rozjeli ze školy celkem 5 směry – rozhledny Jizerských hor, hrady Trosky a Bezděz, Petřínská rozhledna a ti, ktebez-nazvu4.pngří si netroufli na delší pochody, se aspoň prošli po Cecemínské stráni. Všichni se zpět do Všetat vrátili sice trochu unavení, ale spokojení a nabiti novými zážitky. Jen více takových akcí…

 

     Tohle všechno stihli naši žáci za půlku dubna a dva květnové týdny. Nejsou to šikovné děti? A nemají na tom aspoň kousíček nebo i kus zásluhy i jejich vychovatelky, učitelky a také paní ředitelka…. Na to si odpověď udělá každý sám.