Srdíčková škola

30. 1. 2019

Srdíčková škola

Jsme kolektiv školní družiny ze Všetat u Mělníka. O Vaší soutěži Srdce s Láskou darované jsme se dozvěděli od jedné maminky až v polovině ledna. Rádi soutěžíme, a tak nezbývalo, než se pustit do práce.

Povídali jsme si o tom, jak vypadá srdce namalované a jak opravdové v lidském těle. Srdce je velmi důležité, a proto si ho musíme chránit, vždyť máme jen jedno.

Sedli jsme si na podlahu a vytvořili srdce.

Děti dávaly návrhy, kdo by si srdíčko od nich zasloužil -  maminka, tatínek, babička, dědeček, kamarádi, zvířátka, staří a nemocní lidé, hasiči atd.

Prostě nápadů bylo spousta a každý úplně jiný. Až jeden chlapec řekl úžasnou věc - daroval by srdce

celé škole, aby se všichni měli dobře.

Děti se k němu postupně přidávaly- srdce si zaslouží naši kamarádi, paní ředitelka, pan zástupce, učitelé a učitelky, paní asistentky, vychovatelky ve družině, paní uklízečky, pan školník, paní kuchařky, ale i rodiče a prarodiče, kteří nám pomáhají doma.

Všichni společně se snaží, aby byla škola pěkná, aby nikdo nikomu neubližoval, mohli jsme se dozvědět plno nových informací, ale také abychom měli hezké zážitky a vzpomínky.

Vždyť někteří z nás tu tráví téměř celý den.

Dopoledne získáváme hlavně vědomosti a odpoledne si potřebujeme odpočinout, dobře se naobědvat, něco si vyrobit, vyběhnout na hřiště nebo do přírody.

A o to se starají všichni ve škole.

A v tu chvíli jsme měli jasno. Vyrobíme školu z kartonu a darujeme jí velmi důležitou věc- srdce.

Velkou krabici nám daroval pan školník a začali jsme tvořit.

Pomalovali jsme krabici barvou a nakreslili okna, udělali jsme otvírací dveře, aby mohl každý vstoupit. Další děti vytvořily červenou střechu a ceduli ZŠ Všetaty.

Každý z nás udělal srdíčko úplně jiné, někdo vyšíval, malovalo se, co kdo má rád.

Zkrátka srdíčka s láskou tvořená.

Celou budovu školy jsme potom polepili našimi srdíčky. Vystavili jsme ji hned u vchodu do školy, aby se každý mohl potěšit naším dílem.

Také jsme upekli srdíčka z perníku, pěkně je nazdobili a vydali jsme se s nimi na cestu po škole.

Obdarovali jsme každého, kdo se s našimi srdíčky potkal. Všem jsme vyprávěli o soutěži Srdce s láskou darované.

Podařilo se nám vykouzlit úsměvy na tvářích a začít další hezký školní den.

Děti byly nadšené a příště prý s láskou zase něco připraví. Každý si také ozdobil perníkové srdíčko pro sebe a pochutnal si na svačince.

Snad nám naše Srdíčková škola přinese krásný, příjemný rok 2019, plný zdraví, úsměvů, úspěchů, kamarádství a zážitků.

Vytvořil kolektiv ŠD Všetaty, videoprezentaci žákyně 5. třídy jako svůj první pokus.

Na níže uvedeném odkazu může vidět prezentaci jejich práce.

A pokud je chcete podpořit a dát jim svůj hlas, můžete do 15.3. na níže uvedeném       odkazu v galerii soutěžících prací SRDÍČKOVÁ ŠKOLA - ZŠ a MŠ Všetaty

srdce.age-management.cz

Za váš hlas školní družina moooc děkuje.