Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch našich páťáků

11. 6. 2018

         Informaci o průběhu soutěže v první pomoci a závěrečném úspěchu pro čtenáře stránek připravila jedna z účastnic – Kristýna Š.

           Na jaře, v březnu nebo dubnu, proběhly v přihlášených školách přednášky o první pomoci. Na konci každé přednášky byl test a podle výsledků byli vybráni dva nejlepší chlapci a dvě děvčata, kteří reprezentují školu a postupují do dalšího kola. Toto krajské kolo se konalo na začátku května v Oboře Hvězda v Praze. Zde se naše dvě posádky umístily na 5. a 7. místě. Já s Janičkou H. jsme se tak probojovaly do celostátního kola. 

       Celostátní kolo se konalo ve Velkých Losinách na Moravě. Jely jsme tam čtyři hodiny vlakem. Ještě večer proběhla noční bojovka, ale v té jsme se neumístily. Druhý den byla v Areálu zdraví hlavní soutěž. Z pěti stanovišť bylo pro nás nejtěžší to poslední páté s epileptickým záchvatem. Naopak nejlehčí bylo pomoct utonulému a zachraňovat při dopravní nehodě. Na vyhlášení výsledků jsme potom všichni přejeli do Jeseníku. Obsadily jsme páté místo! To se v celostátním kole ještě nikomu z naší školy nepovedlo.

                                          1528565670181637.jpg  

                                              G R A T U L U J E M E