Zajímavé výlety

22. 12. 2017

V předvánočním týdnu si některé třídy i družina zkrátily čekání na prázdniny zajímavými výlety.

schranka-7.jpg Již ve středu se čtvrťáci vydali vlakem směr Liberec do známéschranka-4.jpg IQLANDIE.  Ta je přivítala čtyřmi patry různé zábavy. Prošli Vesmírem, poznali vodní svět s vodopády a vodní fontánou, na vlastní kůži  pocítili sílu některých přírodních živlů, stali se tajnými agenty a dozvěděli se mnoho zajímavých věcí o lidském těle.  Čas jim utíkal velice rychle a  museli se s IQLANDIÍ rozloučit a spěchat na nádraží na vlak  do Všetat, kde už je netrpělivě čekali rodiče.

schranka-6.jpg            schranka-2.jpg

schranka-1.jpg

Bonusem tohoto výletu pak byla téměř "pohádková cesta"  zasněženou krajinou od Turnova až do Liberce. Čerstvý, ještě bílý sníh byl samozřejmě velké lákadlo, takže při čekání na přestup došlo i na první letošní  koulování a nějaký ten "zásah" dostala i paní učitelka. Den se vydařil a děti se domů vracely nadšené.

fotografie3163-1-.jpg

Ve čtvrtek se žáci třídy 6.B vypravili na prohlídku Národní knihovny v Praze. V Zrcadlové kapli vyslechli informace o historii objektu Klementina, dozvěděli se o významu vzdělání, knihoven, universit a hlavně je zaujala zdejší meteorologická stanice. Při prohlídce nádherných historických prostor Klementina zažili pocit nekonečna a na magickém místě načerpali pozitivní energii. Tu pak ještě znásobili procházkou po Staroměstském náměstí s kouzelnými vánočními trhy, a protože nejen duchovnem živ je člověk, své zážitky pak umocnili návštěvou oblíbeného občerstvovacího zařízení. I oni se na cestu vydali vlakem, takže zejména ta cesta zpáteční se nesla v poklidu, neboť měli nejen plné hlavy dojmů , ale také plné žaludky dobrot.

fotografie3173-1-.jpg                  fotografie3149-1-.jpg

A nezahálela ani naše družina. Jak již je jejím zvykem, nejméně jedenkrát za měsíc se vydají s více jak 80 dětmi do kina do Neratovic. Tentokrát byla jejich cílem česká filmová pohádka Přání k mání. I jim se představení moooc líbilo a děti se domů rozcházely s nadějí, že i jim již za tři dny splní Ježíšek jejich přání.

Poděkování patří všem učitelkám i vychovatelkám, které tyto zajímavé akce pro děti připravily a i v předvánočním shonu věnovaly dětem mnohem víc, než patří k jejich povinnostem. Za všechny šťastné děti  DĚKUJEME.